IFA17: Inteligentne urządzenia LG ze wsparciem dla Google Assistant i Amazon Alexa

Utworzono: 06 wrzesień 2017, 16:09 Autor :  
Gadające pralki, lodówki do których można mówić jeszcze trochę dziwią, ale LG postanowił połączyć wszystkie swoje urządzenia w jedną inteligentną platformę i dodać wsparcie zarówno dla Google Assistant jak i Amazon Alexa. W czasach kiedy wszystko dąży do smart, nie powinno nas już to dziwić, a działania LG pokazują tylko, że taka nas czeka przyszłość.

Dzięki intensywnym pracom nad rozwojem strategii partnerstwa w dziedzinie inteligentnego domu, firma LG Electronics poszerzyła portfolio oferowanych usług, zapewniając jeszcze większą kompatybilność swoich produktów. Konsekwentnie realizowana koncepcja Otwartego Partnerstwa, Otwartej Platformy i Otwartej Łączności pozwoliła firmie LG rozbudować ekosystem inteligentnych urządzeń, w skład którego wchodzi nie tylko inteligentny sprzęt AGD, ale także roboty, które sprzątają, koszą trawę, a nawet pomagają podróżnym na lotnisku. Efekty tych prac zostały zaprezentowane podczas targów IFA 2017 w Berlinie.

 

Wszystkie tegoroczne produkty SMART od LG wyposażono w moduł Wi-Fi, dzięki któremu użytkownicy mogą w wyjątkowo łatwy sposób sparować urządzenia i cieszyć się ich wygodną obsługą. Lodówka Smart InstaView Door-in-Door™, wyposażona w opracowaną przez LG platformę inteligentnych funkcji webOS, jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi funkcjami Amazon Alexa. Usługa oferuje ponad 15 000 komend głosowych, które pozwalają sterować szerokim wachlarzem urządzeń wchodzących w skład inteligentnego domu, a także odtwarzać muzykę, zamówić przegląd samochodu, ustawiać wyłączniki czasowe, itp.

Nowością w roku 2017 jest kompatybilność Google Assistant ze wszystkimi urządzeniami SMART od LG, które współpracują z głośnikiem Google Home, smartfonem z systemem Android lub iOS. Korzystając z usługi, można za pomocą samych poleceń głosowych wykonywać różnorodne czynności, np. sprawdzić czas pozostały do końca cyklu prania czy włączyć w lodówce funkcję wytwarzania lodu. Asystent współpracujący z głośnikiem Google Home potrafi rozpoznawać głosy różnych osób, dzięki czemu z udogodnień może korzystać cała rodzina.

Dostęp do Amazon Alexa i Google Assistant jest możliwy za pośrednictwem centrum multimedialnego SmartThinQ™ Hub, będącego bramą do ekosystemu inteligentnych urządzeń LG. Dodatkowo, firma LG Electronics wykorzystuje własną inteligentną platformę głosową Deep ThinQ, będącą alternatywą dla amerykańskich asystentów. SmartThinQ Hub jest głównym elementem inteligentnego domu według LG - poprzez interfejsy Wi-Fi, Zigbee lub Bluetooth odbiera informacje zarówno z inteligentnych, jak i konwencjonalnych urządzeń podłączonych do czujników SmartThinQ. Dane wyświetlane są w postaci powiadomień na ekranie LCD lub przekazywane za pomocą wbudowanego głośnika.

 

 Komentarze::DISQUS_COMMENTS 523 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...