HP wykorzystuje technologię 3D by zrewolucjonizować rynek obuwia z platformą FitStation

Utworzono: 21 wrzesień 2017, 11:09 Autor :  
Firma HP ogłosiła we wrześniu br. premierę FitStation, nowej platformy, która pozwoli dostarczać indywidualnie dopasowane obuwie, dzięki innowacyjnemu skanowaniu 3D, dynamicznej analizie chodu oraz technologiom produkcyjnym. FitStation to kolejny krok na drodze firmy do odkrycia, jak na świecie projektuje się i produkuje dzięki komercyjnym technologiom 3D.

FitStation od HP to innowacyjna platforma sprzętowa i programowa, która rejestruje skan stopy w 3D, pomiary nacisku oraz analizę chodu, tworząc jedyny w swoim rodzaju profil cyfrowy każdej stopy. To pierwsze na świecie wszechstronne rozwiązanie pozwalające na tworzenie indywidualnych zaleceń dotyczących gotowego obuwia, druk wkładek w 3D oraz tworzenie dostosowanego do potrzeb danej osoby obuwia1. System będzie korzystać z technologii HP Multi Jet Fusion do tworzenia wkładek z użyciem drukarek 3D.

FitStation pozwala na wytwarzanie pierwszych na świecie wkładek do butów przy użyciu drukarki 3D, wykorzystując skanowanie 3D oraz dynamiczną analizę chodu2, a Superfeet, lider w dziedzinie innowacyjnych wkładek do butów rozpoczął pilotażowe wdrożenie platformy w wybranych sklepach spośród 4000 placówek, w których są oferowane. Steitz Secura, specjalistyczny producent obuwia ochronnego wytwarzanego w Niemczech, będzie stosować FitStation, by bardziej skupiać się na wygodzie, profilaktyce oraz bezpieczeństwie.

FitStation tworzy na nowo wrażenia związane z zakupami dzięki innowacyjnej, wszechstronnej technologii produkcji obuwia, która zapewnia precyzyjne dopasowanie i zindywidualizowane projekty, wytwarzane lokalnie z niewiarygodną łatwością i prędkością. Platforma do cyfrowego skanowania stóp pozwala na utworzenie profilu klienta, wybranie spersonalizowanej i gotowej wkładki oraz otrzymanie zaleceń dotyczących obuwia, stworzenie całkowicie indywidualnych wkładek do butów za pomocą drukarki 3D oraz zaprojektowanie własnej pary zindywidualizowanego obuwia3. To unikatowe rozwiązanie dokonuje analizy każdej stopy przy użyciu połączenia skanowania 3D i technologii płytki naciskowej, co pozwala na stworzenie kompletnej analizy chodu danej osoby. FitStation analizuje dane i generuje szczegółowe zalecenia dotyczące dostosowanego obuwia z wkładkami z poliuretanu, o różnej gęstości, w zależności od potrzeb klienta.

Funkcje skanowania 3D urządzenia FitStation pozwalają na zarejestrowanie długości stopy klienta, szerokości i danych objętości oraz porównanie ich z dostępnymi butami w celu uzyskania idealnego połączenia. FitStation oferuje także zalecenia dotyczące gotowych wkładek, co pozwala na uzyskanie dodatkowego podparcia w bucie.

Nie tylko klienci odniosą korzyści. Ta nowa technologia może zrewolucjonizować branżę obuwniczą przekształcając dotychczasowy łańcuch dostaw. FitStation umożliwia lokalną produkcję dokładnie na czas, dzięki czemu sprzedawcy nie będą musieli przechowywać towaru w magazynie. FitStation pozwoli także na uzyskanie mniejszej liczby zwrotów, zapewniając klientom doskonale dopasowane obuwie, z uwzględnieniem wygody oraz zastosowania.

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 296 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...