Chrome OS Flex wychodzi z bety

Utworzono: 17 lipiec 2022, 12:07 Autor :  
W lutym tego roku Google udostępniło Chrome OS Flex, czyli wersję swojego systemu operacyjnego przeznaczoną do instalacji przez użytkownika na starszych komputerach (głównie laptopach). Była jednak oznaczona jako beta.

To się zmieniło w tym tygodniu, kiedy Google zdecydowało się na udostępnienie tej odmiany systemu w stabilnym kanale. Z punktu widzenia szarego użytkownika niewiele się zmieniło - nadal nie ma opcji takich jak obsługa aplikacji Androidowych i nie wiadomo czy i kiedy zostaną dodane.

Dla przypomnienia, listę urządzeń przetestowanych przez Google pod kątem pełnej zgodności z Chrome OS Flex znajdziecie tutaj, zaś pendrive’a instalacyjnego przygotujecie z pomocą narzędzia Chromebook Recovery Utility instalowanego w przeglądarce Chrome (jako producenta i model wybiera się Chrome OS Flex).

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 153 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...