Bank Pocztowy zapowiada wdrożenie Google Pay

Utworzono: 30 wrzesień 2018, 13:09 Autor :  
Znamy nazwę kolejnego, już 21. banku z naszego kraju, który ma zamiar dodać wsparcie dla Google Pay. Jest to mianowicie Bank Pocztowy, który o tych planach poinformował podczas niedawnej konferencji dotyczącej wyników finansowych.

Według przedstawicieli instytucji, jej klienci powinni uzyskać dostęp do płatności zbliżeniowych na telefonach z Androidem najpóźniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Możliwe jednak, że wdrożenie uda się zakończyć wcześniej.

Tym samym jedynymi bardziej znanymi bankami nadal niewspierającymi rozwiązania Google pozostają już tylko te, które zainwestowały wcześniej we własną obsługę HCE na Androidzie (czyli Millennium, Pekao oraz PKO BP).

Przy czym część banków obsługujących Google Pay, nadal nie wspiera wszystkich wydawanych przez siebie kart (np. Euro Bank innych niż karty kredytowe Visy, a BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen, Citi i Plus Bank wszystkich kart z logo Visy).

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 359 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...