Apple TV dostępne jednak na wszystkie urządzenia z AndroidTV

Utworzono: 02 czerwiec 2021, 09:06 Autor :  
Zaledwie wczoraj pisaliśmy o aplikacji AppleTV dostępnej na Nvidia Shield, czym pochwaliła się sama Nvidia na swoim blogu a dziś okazało się, że jednak Apple otworzyło swoją aplikację na wszystkie urządzenia z AndroidTV...

Aplikacja Apple TV dla AndroidTV już od jakiegoś czasu była dostępna w sklepie GooglePlay. Nawet nieoficjalnie dawało się ją załadować na wiele urządzeń z AndroidTV, jednakże Apple po stronie serwerów ograniczał możliwość jej użycia. Objawia się to zrywaniem streamu i błędem po kilku sekundach odtwarzania, jeżeli serwery wykryły, że aplikacja jest uruchomiona na  niewspieranym urządzeniu.

Od dziś ten problem nie istnieje, co udało mi się potwierdzić instalując aplikację na Mibiox S TV od Xiaomi oraz FLix Boxie.Wygląda na to, ze Apple planuje szerszą ekspansję swojej usługi streamingowej do szerszego grona odbiorców.

Do tej pory aplikację dało się oficjalnie uruchomić na Amazon Fire TV, najnowszych telewizorach Sony oraz na najnowszym Chromecast z Google TV, oraz na urządzenia z Tizenem od Samsunga, WebOS od LG oraz przystawkach Roku.

Aplikacja ma zunifikowany wygląd i wygląda identycznie jak w przypadku wersji na inne platformy. Wszyscy, którzy zakupili w ostatnim czasie nowe urządzenia ze stajni Apple, mogą aktywować bezpłatny rok dostępu do usługi AppleTV+. Obecnym abonentom został przedłużony bezpłatny okres do lipca b.r.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 309 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...