Apple Card z obsługą zmiennego kodu CVV

Utworzono: 25 wrzesień 2021, 14:09 Autor :  
Firma z Cupertino wprowadzając swoją kartę kredytową na rynek jednocześnie wprowadziła do szerszej świadomości wiele zmian w kartach płatniczych wykorzystywanych do tej pory wyłącznie przez niszowe fintechy, którymi większe banki nie były zainteresowane.

Mowa chociażby o braku wszelkich numerów na fizycznej karcie czy opcji zmiany jej numeru w aplikacji (na wypadek podejrzenia kradzieży dotychczasowego). Wraz z iOS 15, posiadacze Apple Card dostali kolejne zabezpieczenie - generowanie nowego kodu CVV po każdym wyświetleniu go w aplikacji Wallet lub wypełnieniu w formularzu w Safari.

Zabezpieczenie to jest opcjonalne i trzeba je samemu włączyć w ustawieniach (pozycja Advanced Fraud Protection, czyli Zaawansowana ochrona przed oszustwami).

Apple Card ciągle dostępna jest jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Apple InsiderKomentarze::DISQUS_COMMENTS 511 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...