Androida na Chromebookach też da się zrootować

Utworzono: 08 lipiec 2018, 10:07 Autor :  
Coraz większa liczba komputerów z Chrome OS na pokładzie pozwala użytkownikom na uruchamianie aplikacji androidowych, dzięki dołączeniu do systemu nieco okrojonej wersji samego Androida. Okazuje się, że podobnie jak w wypadku oryginału, tak i tu można zrootować swoje urządzenie, choć proces wygląda nieco inaczej.

Przede wszystkim, najpierw trzeba aktywować w naszym urządzeniu tryb deweloperski, który da nam pełne uprawnienia w samym Chrome OS. Ponadto musimy mieć ponad 2 GB wolnej przestrzeni, ponieważ tworzona jest kopia kontenera z Androida z partycji systemowej w celu zmodyfikowania plików systemowych.

Na razie taki root może nie działać do końca poprawnie (wiadomo między innymi o problemach z aktualizowaniem programu su z poziomu aplikacji SuperSU) i wszystkie zmiany zostaną nadpisane przy każdej aktualizacji systemu.

Jeśli to Was nie odstrasza, to u źródła możecie znaleźć dokładniejsze instrukcje.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 350 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...