Wear OS od Google już oficjalnie

Utworzono: 17 marzec 2018, 19:03 Autor :  
Raptem w zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się o planach zmiany nazwy Android Wear na Wear OS poprzez przedwczesne zmiany w becie Google Play Services, a już kilka dni później firma z Mountain View oficjalnie poinformowała o zmianach.

Uzasadnienie dla zmiany jest proste - zwłaszcza od momentu udostępnienia Android Wear 2.0, system oferuje w miarę zbliżone możliwości po połączeniu z telefonem kontrolowanym przez Androida jak i iOS.

Przy okazji udostępniono też nową wersję aplikacji do zarządzania zegarkiem dla telefonów z Androidem, która prócz nowej nazwy ma także odświeżony interfejs wykorzystujący styl znany z Google Pay czy Play Games.

Jeśli zaś chodzi o aktualizację całego systemu (czyli chociażby nową animację bootowania), a nie tylko paczki odpowiadającej za podstawowe elementy interfejsu, to otrzymają ją jedynie zegarki z systemem na bazie Oreo.

Źródło: GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 451 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...