Samsung aktualizuje Tizena w Gear S2

Utworzono: 11 grudzień 2016, 16:12 Autor :  
Posiadacze pierwszego smartwatcha Samsunga z serii Gear działającego pod kontrolą systemu Tizen zapewne nie wspominają zbyt miło premiery Gear S2 - nie otrzymali oni aktualizacji do nowszej wersji systemu, a aplikacje tworzone dla niej nie były kompatybilne ze starszymi wersjami.

Po części wynikało to oczywiście ze zmiany kształtu ekranu (z prostokątnego na okrągły) oraz zmiany sposobu obsługi poprzez dodanie obrotowej ramki i położenie nacisku na nawigację po systemie z jej użyciem. W końcu też zmiany w systemie były o wiele większe (wyglądał, jakby go napisano od nowa).

W wypadku Gear S3 posiadacze poprzedniej generacji już nie zostali potraktowani tak źle i właśnie doczekali się aktualizacji, która dodaje większość nowości znanych z trzeciej generacji urządzeń.

Jak można przeczytać na łamach Android Central, w Galaxy Apps są już dostępne do pobrania nowe tarcze zegarków, obrotowa ramka może teraz służyć do odbierania i odrzucania połączeń czy ukrywania powiadomień, pojawiła się też obsługa pisma odręcznego dla angielskiego, koreańskiego oraz chińskiego.

Ponadto aplikacja S Health na zegarku potrafi automatycznie rozpoznawać bieganie, spacery czy jazdę na rowerze, a także monitorować aktywność w powtarzalnych ćwiczeniach typu przysiady lub brzuski. Jest też opcja automatycznej pauzy po wykryciu przerwy w ćwiczeniach.

Dodano także nowe widżety od firm trzecich (np. Ubera czy Glympse).Komentarze::DISQUS_COMMENTS 2150 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...