Koniec zegarków Pebble

Utworzono: 07 grudzień 2016, 18:12 Autor :  
Twórcy odnoszących duży sukces zegarków Pebble, opublikowali dziś komunikat w którym poinformowali, że aktywa Pebble zostały przejęte przez firmę FitBit, która od lat produkuje urządzenia fitnessowe.

W związku z przejęciem Pebble, została zakończona sprzedaż prowadzona przez producenta. Kampanie na Kickstarterze, które się toczyły w związku z nowymi modelami urządzeń zostały anulowane a użytkownicy którzy złożyli oferty dostaną pełen zwrot pieniędzy. To samo się tyczy wszelkich zamówień złożonych przez stronę internetową Pebble. Twórcy zegarka poinformowali też, że serwis gwarancyjny zegarków został zamknięty i nie ma możliwości zgłaszać reklamacji. Obiecali, że utrzymają infrastrukturę informatyczną, żeby zegarki, które posiadają użytkownicy działały bez problemów, ale nie są w stanie przewidzieć jak długo uda im się ją utrzymać. Nie można będzie się już spodziewać aktualizacji oprogramowania. Zamknięcie sprzedaży, anulowanie gwarancji i zwroty gotówki świadczą o tym, że marka Pebble definitywnie znika z rynku.

Pebble sprzedało ponad 2 miliony swoich zegarków od czasu historycznej kampanii na Kickstarterze w 2012 r. Trzeba przyznać, że zegarki Pebble są całkiem udanymi produktami, ze względu na przyjętą w nich filozofię. Sam do niedawna używałem Pebble i powiem szczerze, że czekałem na nowe modele. Niestety wynika z tego, że nie zobaczymy już nowych rozwiązań Pebble, chociaż nie wiadomo co z zakupem zrobi FitBit. Możliwe jest, że wykorzysta technologię i system z zegarków do stworzenia nowych opasek, ale czy w tych produktach będzie duch Pebble, nie wiadomo. Twórcy Pebble nie podali przyczyn sprzedania Pebble FitBitowi. Nie wiadomo więc, czy byli w tarapatach finansowych i potrzebowali ratunku, czy też FitBit wyszedł z ofertą, której ciężko było odmówić. W każdym bądź razie ja będę tęsknił za Pebble.

Pełny komunikat możecie znaleźć na stronach Pebble.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 884 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...