Google udostępnia kolejną betę Android Wear 2.0

Utworzono: 17 grudzień 2016, 16:12 Autor :  
Po przełożeniu premiery finalnej wersji systemu Android Wear 2.0, w końcu doczekaliśmy się dodatkowej (czwartej) bety systemu. Jakie zmiany wprowadza? Przede wszystkim w pewnej części przywraca znany nam do tej pory system nawigacji poprzez przesuwanie palcem ekranów w prawo celem cofnięcia się (zamiast próby zmiany przycisku zasialania w przycisk wstecz). To jednak nie wszystko.

Powróciła kompatybilność z aplikacjami dla Android Wear 1.x, które były załączane do programów dla zwykłego Androida. Co ważne, w końcu ich instalacja nie jest przymusowa. Jeśli więc używamy jakiegoś programu na telefonie, ale na zegarku już nam nie jest potrzebny, będzie można go nie instalować.

Pojawiła się też obsługa zakupów wewnątrz aplikacji na zegarku i możliwość zachęcania użytkownika do instalacji odpowiednika programu na telefonie (lub informowania go, że bez niego program na zegarku nie zadziała). Dodano również API do logowania się w różnych serwisach na telefonie (w tym Google, tu proces będzie nieco szybszy z racji bycia zalogowanym na telefonie).

Źródło: Android Developers BlogKomentarze::DISQUS_COMMENTS 580 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...