Qualcomm zapowiada kolejny układ dla zegarków

Utworzono: 24 lipiec 2022, 16:07 Autor :  
Razem z ogólnym zastojem na rynku zegarków z Wear OS, oberwało się też Qualcommowi - jego ostatni układ Snapdragon Wear 4100 nie był już tak powszechny w zegarkach jak poprzednicy, aczkolwiek głównie z powodu braku nowych modeli - wyszło z nim praktycznie tylko kilka flagowców i tyle.

To jednak nie przeszkodziło firmie pokazać właśnie kolejnego układu dla zegarków. Wraz z ogólną zmianą brandingu, także i tu nieco zmieniono nazewnictwo - najnowszy układ nazywa się bowiem Snapdragon W5. Podobnie jak ostatnim razem, pierwszy zegarek z nim ma zamiar wprowadzić na rynek Mobvoi stojące za marką Ticwatch.

Producent zapewnia, że tym razem się przyłożył i nie przypudrował jedynie starych układów zalegających na magazynie jak to w przeszłości miał w zwyczaju. Ma zaoferować nawet do 50% dłuższy czas pracy na baterii i 2 razy większą wydajność niż Snapdragon 4100.

Standardowo układ pojawi się w dwóch wariantach - zwykłym i z dopiskiem "+". Ten drugi ma dodatkowy koprocesor potrafiący wykonywać lżejsze zadania zużywając mniej prądu, pozwalając na dłuższy czas pracy na baterii. Ma też pozwalać na zastosowanie systemu RTOS obok Wear OS (co w sumie niektórzy producenci już robili, głównie w formie specjalnego trybu oszczędzania energii).

Pierwszy zegarek z nowym układem od Mobvoi mamy zobaczyć jeszcze w tym roku. Wtedy będziemy mogli się przekonać, czy obietnice Qualcomma zostały spełnione.

Źródło: Droid LifeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 121 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...