Google pracuje nad obsługą płatności zbliżeniowych w Android Wear

Utworzono: 26 listopad 2016, 19:11 Autor :  
Apple już od jakiegoś czasu pozwala posiadaczom zegarków Apple Watch korzystać z dobrodziejstw Apple Pay w sklepach, dzięki czemu nie muszą oni wyciągać z kieszeni ani telefonu, ani portfela w celu zapłacenia za zakupy, posiłek czy cokolwiek innego. Podobnie jest z Samsungiem i Gear S2 czy S3. Odstaje tylko Google z Android Wear.

Możliwe jednak, że już niedługo. Redaktorzy z serwisu Android Police odnaleźli bowiem w pliku APK z pakietem Play Services w wersji dziesiątej nowe fragmenty tekstu dotyczące zegarków z Android Wear oraz funkcji Tap and Pay wykorzystywanej przez Android Pay.

Całkiem prawdopodobne, że wsparcie dla płatności zbliżeniowych nadejdzie razem z udostępnieniem finalnej kompilacji Android Wear 2.0. Z dotychczas udostępnionych zegarków NFC mają między innymi LG Watch Urbane 2 czy Sony SmartWatch 3, choć to oczywiście nie gwarantuje, że Android Pay będzie z nimi kompatybilny.



Komentarze::DISQUS_COMMENTS 483 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...