Qualcomm w końcu pokazał nowy procesor dla zegarków

Utworzono: 16 wrzesień 2018, 12:09 Autor :  
Tak jak pisaliśmy niedawno, Qualcomm w minionym tygodniu zaprezentował długo oczekiwany odświeżony procesor dla urządzeń ubieralnych. Czy jest to zbawienie, na które czekał świat rynek zegarków z Wear OS od Google? I tak, i nie.

Z jednej strony układ doczekał się specjalnego, energo-osczędnego koprocesora o nazwie QCC1110, który ma być odpowiedzialny za obsługę trybu AOD (Always-On-Display) / Ambient Display. Powinno to wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu, gdy nie używamy aktywnie zegarka.

Z drugiej jednak, normalne rdzenie procesora nadal są takie same, jak w poprzednich układach. To z kolei oznacza, że gdy zaczniemy używać jakiś aplikacji na zegarku, poziom naładowania nadal będzie szybko spadał i nadal część aplikacji nie będzie działać płynnie.

Dodatkową zmianą na plus jest wbudowanie układu odpowiedzialnego za obsługę NFC bezpośrednio do układu (wcześniej był osobnym chipem), dzięki czemu płatności zegarkami z Wear OS powinny w końcu stać się bardziej powszechne i dostępne w mniejszych zegarkach niż do tej pory.

Pierwsze zegarki z nowym układem mają już niedługo zaprezentować Fossil, Louis Vuitton oraz Montblanc, co oznacza, że tanie raczej nie będą.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 469 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...