Google udostępnia betę Android Wear na bazie Androida P

Utworzono: 01 kwiecień 2018, 18:04 Autor :  
W mijającym tygodniu Google udostępniło pierwszą betę Wear OS bazującą na Androidzie P, którego testy w wydaniu dla smartfonów również niedawno dopiero się zaczęły. Jakie zmiany wprowadza? Głównie kosmetyczne oraz mające na celu zmniejszenie zużycia prądu.

Mamy więc czarny motyw systemu w bazowym obrazie systemu (w Oreo cały czas domyślnie był szary, dopiero aktualizacja z Play Store zmieniała go na czarny). Jeśli zaś chodzi o zmniejszenie zużycia prądu, to tutaj zmiany są już całkiem spore - aplikacje w nowej wersji nie mogą w ogóle działać w tle o ile nie są aktywną tarczą zegara lub nie dostarczają komplikacji wyświetlanej w danej chwili na tarczy zegara.

Ponadto po wykryciu, że zdjęliśmy zegarek, będą wyłączane wszystkie interfejsy łączności (Wi-Fi, Bluetooth czy LTE/3G). Dodatkowo, gdy zegarek straci połączenie Bluetooth z telefonem, Wi-Fi nie będzie już automatycznie aktywowane. Nie stanie się tylko, gdy zegarek jest podłączony do ładowarki lub aplikacja poprosiła o szybkie łącze sieciowe.

Beta jest dostępna jedynie dla Huawei Watch 2 w wersji bez wbudowanego modemu LTE i można ją pobierać z tej strony.

Źródło: Droid LifeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 506 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...