Google porzuca stary model aplikacji na Wear OS

Utworzono: 14 luty 2021, 15:02 Autor :  
Na początku istnienia systemu dla zegarków od Google, wówczas znanego jeszcze pod nazwą Android Wear, aplikacje dla niego były dołączane do swoich odpowiedników dla telefonu dopiero z nich instalowane na zegarkach.

W wersji 2.0 postanowiono zmienić ten model i wprowadzono samodzielne programy, które pobieramy bezpośrednio na zegarku z Play Store (ewentualnie inicjując pobieranie ze strony internetowej). Nadal jednak wspierany był stary model - aplikacje go wykorzystujące były wyświetlane w specjalnej sekcji klienta sklepu Play na zegarku.

To się jednak wkrótce zmieni. Google postanowiło w końcu wycofać wsparcie dla starego modelu. Co prawda aplikacje go wykorzystujące nie przestaną działać, ale nie będzie można ich już instalować poprzez Play Store na zegarku. W tym celu trzeba będzie wyciągnąć samemu "zegarkowy" APK z paczki aplikacji dla telefonu i zainstalować go poprzez ADB.

Zmiana ma wejść w życie 10 marca tego roku.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 110 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...