Apple ma problemy ze sprzedażą swoich zegarków w USA

Utworzono: 31 grudzień 2023, 16:12 Autor :  
Sprawa Apple zaczęła się, gdy ITC orzekła, że firma naruszyła technologię pomiaru nasycenia krwi tlenem opatentowaną przez firmę medyczną Masimo. W wyniku tego ITC zakazała importu zegarków.

Apple złożył odwołanie do Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC) w celu unieważnienia zakazu sprzedaży Apple Watch 9 i Apple Watch Ultra 2 w Stanach Zjednoczonych. Firma wniosła również o pilne wstrzymanie zakazu do czasu podjęcia decyzji w sprawie zaproponowanych zmian konstrukcyjnych obu modeli smartwatchy. Sąd apelacyjny wyraził zgodę na krótkoterminowe wstrzymanie zakazu.

Chociaż zakaz importu Apple Watch 9 i Ultra 2 miał wejść w życie 26 grudnia, Apple wycofał zegarki ze sprzedaży kilka dni wcześniej. Starszy model Apple Watch SE, który nie ma czujnika saturacji tlenu, pozostaje w sprzedaży. “Stanowczo nie zgadzamy się z decyzją USITC i wynikającym z niej zakazem wywozu i podejmujemy wszelkie środki, aby jak najszybciej przywrócić Apple Watch 9 i Apple Watch Ultra 2 klientom w USA” - powiedziało Apple w oświadczeniu.

Nie wiadomo, czy w razie niekorzystnego wyniku odwołania wystarczy udostępnienie przez Apple aktualizacji oprogramowania zmieniającej algorytm pomiaru/odczytu danych z czujnika czy też konieczne będzie zastąpienie samego czujnika.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 509 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...