Google usuwa funkcje ze starszych urządzeń Fitbit

Utworzono: 22 styczeń 2023, 11:01 Autor :  
Wygląda na to, że za kilka lat jakiekolwiek resztki po technologiach z zegarków Pebble ostatecznie zostaną pogrzebane - twórców tych urządzeń przejął bowiem Fitbit, który jakąś część oprogramowania i doświadczenia zespołu Pebble wykorzystywał w swoich zegarkach.

Wraz z przejęciem przez Google było jednak dość jasne, że firma z Mountain View nie będzie utrzymywać konkurencji dla swojego Wear OS i teraz te przewidywania się sprawdzają. Najnowsze zegarki Versa 4 i Sense 2 już nie oferowały obsługi aplikacji trzecich. Teraz stopniowo tracić ją mają też starsze urządzenia.

Google bowiem właśnie ogłosiło plany usunięcia obsługi aplikacji Deezer i Pandora również z zegarków Sense oraz Versa 2 i 3. Niestety, nie powiedziano wprost, czy oznacza to wyłączenie sklepu z aplikacjami czy też na razie dotyczy to jedynie tych dwóch aplikacji.

Firma z Mountain View zapewne będzie chciała zostawić urządzenia Fitbit bardziej jako same opaski fitness, na które Wear OS jeszcze długo będzie zbyt ciężkim systemem, a wszystkich oczekujących czegoś więcej kierować do pełnoprawnych smartwatchy.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 193 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...