xScreen zamieni Xbox Series S w konsolę-laptop

Utworzono: 11 lipiec 2021, 12:07 Autor :  
W tej generacji Microsoft zdecydował się od razu zaprezentować dwie wersje swojej konsoli. Tańszą, ze słabszymi podzespołami przeznaczoną głównie do grania w rozdzielczości 1080p (Series S) oraz droższą, oferującą wszystko co najlepsze (Series X).

Ta druga zajmuje sporo miejsca i raczej nie nadaje się do wożenia ze sobą, ale już Xbox Series S jest na tyle kompaktowy, że można go wozić ze sobą. Tę cechę postanowiła wykorzystać firma UPspec Gaming, która kilka dni temu ruszyła ze zbiórką na Kickstarterze dla swojego projektu xScreen.

Co to jest? Zasadniczo obudowa zawierająca ekran LCD 1080p z odświeżaniem 60 Hz i wbudowanymi głośnikami, która jest idealnie dopasowana do obudowy Xbox Series S. Dzięki temu, po jej przyczepieniu do konsoli uzyskujemy dość grubego “laptopa” (ekran się zamyka) do grania. Nie są wymagane żadne dodatkowe kable - xScreen wpina się do portów HDMI oraz USB konsoli, zostawia jednocześnie dostęp do gniazd zasilania oraz portu na dysk SSD.

Zbiórka na Kickstarterze osiągnęła postawiony przez twórców cel w 20 minut od startu. Nadal jednak można się zgłaszać (przy wpłacie od około 740 zł wzwyż dostaniemy urządzenie). Wysyłka ma planowo ruszyć w styczniu 2022 roku (o ile oczywiście nie będzie żadnych opóźnień).

Źródło: IGNKomentarze::DISQUS_COMMENTS 158 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...