Xiaomi wprowadza do oferty inteligentny budzik

Utworzono: 17 styczeń 2021, 16:01 Autor :  
Dwa lata temu Lenovo zaprezentowało urządzenie z nowej kategorii sprzętów zintegrowanych z Asystentem Google - inteligentny budzik (Lenovo Smart Clock). Było to połączenie Google Home mini z malutkim, 4-calowym ekranem IPS.

Z racji na rozmiar ekranu, oferowane możliwości były dużo mniejsze niż "pełnoprawnych" inteligentnych ekranów zintegrowanych z Asystentem Google jak Google Home Hub. Szczególnie na początku, gdy oprogramowanie jeszcze raczkowało.

Obecnie jednak możliwości są już większe - można ustawić pokaz slajdów naszych zdjęć jako tło zegara, budziki dostosowane do pory dnia, włączyć automatyczne dostosowywanie jasności ekranu czy dodawać urządzenie do grup głośników w aplikacji Google Home. Da się też głosowo uruchomić podgląd z kamer bezpieczeństwa połączonych z Asystentem Google.

Teraz na rynek weszło drugie urządzenie z tej kategorii - Mi Smart Clock od Xiaomi. Zasadniczo jego główną różnicą względem oferty Lenovo jest plastikowa obudowa (zegarek Lenovo miał obudowę z materiału podobnego do tego na głośnikach Google Home mini) i tym samym niższa sugerowana cena - 50 €, czyli około 230 zł już z VATem (Lenovo w dniu premiery chciało 80 $, czyli 300 zł bez VATu).

Niestety, jak na razie Xiaomi nie podało daty wprowadzenia urządzenia do sklepów.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1035 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...