Tańsza wersja gogli od Apple i tak nie będzie tania?

Utworzono: 21 październik 2023, 15:10 Autor :  
Apple ustaliło cenę swoich gogli wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości pokazanych w czerwcu na dość zaporowym poziomie 3500 $ (niecałe 15 000 zł bez VATu). Mają one jednak najlepsze możliwe komponenty i funkcje. Sam dopisek “Pro” w nazwie sugeruje, że to najlepsze co firma może zaoferować.

Spodziewano się więc, że dopiero gogle bez dopisku “Pro” będą miały cenę bliżej poziomu akceptowalnego przez zwykłych ludzi i tym samym dawały szansę na szerszą adopcję. Najnowsze przecieki sugerują jednak, że nadal będzie to dość wysoki poziom poza zasięgiem wielu ludzi. Mowa bowiem o przedziale 1500-2500 $ (około 6300-10500 zł bez VATu).

By zbliżyć się do tego poziomu, firma miałaby usunąć zewnętrzny ekran wyświetlający wirtualną wersję oczu użytkownika (zdaniem wielu osób bezużyteczny element niepotrzebnie podbijający cenę, wagę i zużycie energii), a także zmniejszyć rozdzielczość wewnętrznych wyświetlaczy i zredukować ilość kamer. Do tego układ M2 miałby być zastąpiony procesorem z iPhone’ów.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 513 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...