Sony powoli kończy z goglami PSVR2?

Utworzono: 30 czerwiec 2024, 12:06 Autor :  
PlayStation VR2, najnowsze gogle VR od Sony, miały obiecujący start (obecnie już z ponad 200 dostępnymi grami i kilkoma imponującymi tytułami). Niestety, według źródeł bliskich Android Central, Sony znacznie ograniczyło finansowanie własnym studiom tworzącym gry VR, co wskazuje na brak zainteresowania dalszym wsparciem tego urządzenia.

Insomniac Games, studio odpowiedzialne za popularne gry takie jak Spider-Man czy Ratchet & Clank, nie pracuje nad żadną grą VR dla PSVR 2, mimo doświadczenia w tworzeniu gier VR dla platformy Oculus Rift wiele lat temu.

W ubiegłym roku Sony wydało tylko trzy gry na PSVR 2 i nie zapowiedziało żadnej na rok 2024. Dodatkowo, studio First Contact Entertainment, twórca gry Firewall Ultra, zostało zamknięte, podobnie jak London Studio, które stworzyło jedną z najlepiej ocenianych gier na PSVR, Blood & Truth. Firesprite, twórca gry Horizon Call of the Mountain, również doświadczył cięć budżetowych i anulowania projektów. Wszystko to wskazuje na to, że Sony nie jest już zainteresowane rozwijaniem swoich gogli VR.

W tym świetle dodanie oficjalnej kompatybilności z komputerami przy pomocy adaptera wydaje się próbą minimalizowania strat jak najmniejszym kosztem (to ostatnie potwierdzałyby ograniczenia adaptera, który ma nie obsługiwać funkcji takich jak śledzenie wzroku czy HDR, które odróżniały gogle od konkurencji).

Źródło: Android CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 150 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...