IFA19: Nowe produkty od SONOS. Move, One SL i Port

Utworzono: 05 wrzesień 2019, 15:09 Autor :  
Na rozpoczynających się w Berlinie targach IFA, firma SONOS zaprezentowała właśnie swoje trzy nowe produkty audio. Nowy głośnik Sonos Move, nową wersję głośnika One - Sonos One SL, oraz następcę urządzenia Connect - Sonos Port.

Sonos Move – pierwszy głośnik z akumulatorem stworzony do użytku w plenerze.

Za sprawą inteligentnego systemu dostosowującego brzmienie do akustyki otoczenia, zaskakująco głębokiego basu i szerokiego profilu dźwięku, Move wysoko stawia poprzeczkę w kategorii przenośnych głośników. Move świetnie nadaje się do słuchania w domu oraz zapewnia mocny dźwięk w plenerze, łącząc zalety dwóch inteligentnych głośników w jednym. Dzięki dobremu bezprzewodowemu zasięgowi, Move stanowi pełnoprawny element systemu Sonos nawet w najodleglejszych zakątkach domowego ogrodu. Jest to pierwszy produkt Sonos wykorzystujący strumieniowanie dźwięku przez Bluetooth. Pozwala to wygodnie odtwarzać muzykę w wysokiej jakości z telefonu lub tabletu, będąc z dala od domu.

Uniwersalny charakter Move nie został uzyskany kosztem jakości dźwięku. Aby zapewnić jeszcze lepsze doznania dźwiękowe niezależnie od miejsca, zarówno w domu, jak i na zewnątrz, Sonos rozwinął swoją autorską technologię Trueplay. Dzięki niej ustawienia dźwięku zostaną automatycznie dostosowane do otoczenia, w którym znajduje się głośnik.

Move to głośnik o smukłej, owalnej obudowie w kolorze stonowanej czerni. Dbając, by produkty służyły użytkownikom przez lata, Sonos stworzył nowy standard kontroli jakości. Wytrzymała obudowa Move o stopniu ochrony IP56 sprawia, że głośnikowi niestraszne są upadki, uderzenia, deszcz i wilgoć, pył i zabrudzenia, promieniowanie UV oraz ekstremalne temperatury.

Stworzony z myślą o całodziennej pracy, akumulator Move zapewnia nawet dziesięć godzin nieprzerwanego odtwarzania na jednym ładowaniu. Stawiając Move w domu na dołączonej bazie ładującej, można łatwo naładować urządzenie i być pewnym, że będzie zawsze gotowe do działania. Move przełącza się w tryb oczekiwania, automatycznie gdy nie jest używany lub po dotknięciu przycisku zasilania. Głośnik zachowuje w tym trybie energii przez nawet pięć dni.

Sonos to pierwsza firma, której produkty współpracują z oboma głównymi asystentami głosowymi. Podobnie jak inne produkty Sonos obsługiwane głosem, Move zapewnia wbudowane wsparcie dla Asystenta Google i Amazon Alexa. Po połączeniu z siecią Wi-Fi można bez angażowania rąk odtwarzać muzykę, sprawdzać wiadomości, uzyskiwać odpowiedzi na pytania i nie tylko. Move jest częścią platformy Sonos, która na pierwszym miejscu stawia możliwość wyboru. Jej użytkownicy mogą korzystać z ponad 100 serwisów streamingowych słuchać muzyki, audiobooków, podcastów i nie tylko a także sterować nimi za pomocą aplikacji Sonos, AirPlay 2 lub bezpośrednio z aplikacji serwisów muzycznych.

Move będzie dostępny na całym świecie poprzez witrynę sonos.com, partnerów i sprzedawców detalicznych od 24 września w cenie 1699 PLN.

 

Sonos One SL

 

Sonos One SL to produkt, którym firma podkreśla swoje zaangażowanie w wolność wyboru użytkowników.

One SL jest inteligentnym głośnikiem bez zintegrowanej obsługi asystentów głosowych. Urządzenie zapewnia równie bogaty i wypełniający przestrzeń dźwięk, jak Sonos One, od którego różni się brakiem wbudowanego mikrofonu.

One SL pozostaje pełnoprawnym elementem platformy dźwiękowej Sonos, która umożliwia słuchanie z ponad 100 serwisów streamingowych i sterowanie nimi za pomocą aplikacji Sonos, funkcji Apple AirPlay 2, aplikacji serwisów muzycznych i nie tylko. One SL zastąpi Play:1 i będzie dostępny globalnie od 12 września w cenie 869 PLN.

 

Sonos Port

Z dowolnego źródła do dowolnego głośnika – Port zapewnia możliwość strumieniowego przesyłania treści Sonos do wybranego systemu stereo lub odbiornika. Port to następca modelu Connect.

Zoptymalizowany pod kątem jakości dźwięku i łatwości użytkowania Port został wyposażony w usprawniony konwerter cyfrowo-analogowy i moduł 12V, który automatycznie włącza wzmacniacz po otrzymaniu sygnału z aplikacji Sonos.

Port można łatwo zintegrować z systemem inteligentnego domu. Po nawiązaniu bezprzewodowego połączenia z inteligentnymi urządzeniami można odtwarzać treści audio za pomocą AirPlay 2 czy też poleceń głosowych za pośrednictwem Amazon Alexa lub Asystenta Google.

Port to strumieniowanie muzyki, podcastów, audiobooków i radia internetowego do sprzętu audio ze wzmacniaczem. Wejście liniowe umożliwia łatwe przesyłanie dźwięku z płyt winylowych, płyt CD i zapisanych plików audio na głośniki Sonos i słuchanie w większej liczbie pomieszczeń.

Urządzenie dostarcza bogatszy dźwięk i rozszerza platformę dźwiękową Sonos, włączając w nią tradycyjny domowy sprzęt audio. Ograniczona liczba urządzeń Port będzie dostępna w sprzedaży od 12 września. Od stycznia 2020 r. Port będzie szeroko dostępny na całym świecie w cenie 1899 PLN.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 889 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...