Sonos traci wsparcie dla odtwarzania muzyki z plików lokalnych z Androida

Utworzono: 21 maj 2023, 13:05 Autor :  
Posiadacze telefonów z Androidem oraz inteligentnych głośników Sonosa muszą się pożegnać z funkcją odtwarzania na nich plików lokalnych z telefonu, o czym firma “po chichu” poinformowała wrzucając do swojego działu wsparcia stosowny artykuł.

Jak się z tego tłumaczy? Wymówką są zmiany w Androidzie 13, które mają podobno uniemożliwiać takie rozwiązanie. Firma nie precyzuje jednak co to miałyby być za zmiany. Dla przypomnienia, aplikacja kontrolera Sonosa dla iOS straciła podobną funkcjonalność już kilka lat temu.

Sonos oferuje użytkownikom jako alternatywę albo bezpośrednie odtwarzanie lokalnych plików na swoich głośnikach poprzez Bluetooth albo korzystanie z usług streamingu muzyki, które pozwalają przesyłać do chmury własne pliki (jak Apple i YouTube Music czy Deezer).

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 683 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...