Google przedłuża czas na odblokowanie Bluetooth w padach Stadii

Utworzono: 31 grudzień 2023, 16:12 Autor :  
Stadia Controller to bezprzewodowy kontroler do gier, który był zaprojektowany specjalnie do usługi Stadia od Google. Kontroler ten wykorzystywał unikalną technologię Wi-Fi, która łączyła się bezpośrednio z serwerami Stadia, zapewniając niskie opóźnienia i wysoką jakość obrazu. Niestety, usługa Stadia została zamknięta 18 stycznia 2024, co oznacza, że kontroler Stadia stracił swoją główną funkcjonalność.

Jednak Google zaoferował użytkownikom Stadia Controller szansę na dalsze korzystanie z tego urządzenia, udostępniając aktualizację firmware odblokowującą tryb Bluetooth. Dzięki temu kontroler Stadia może działać jak zwykły bezprzewodowy kontroler Bluetooth, który można podłączyć do różnych urządzeń, takich jak komputery, smartfony, konsole i przystawki w stylu SHIELD TV czy Chromecast. Tryb Bluetooth pozwala również na używanie kontrolera Stadia z kablem USB.

Oryginalnie Google zapowiadało wyłączenie strony pozwalającej na zainstalowanie opisywanej aktualizacji wraz z końcem tego roku. Niedawno jednak firma zmieniła zdanie i przedłużyła czas na odblokowanie trybu Bluetooth do końca 2024 roku.

Źródło: Chrome UnboxedKomentarze::DISQUS_COMMENTS 425 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...