Druga generacja Google Home (teraz Nest) mini zaprezentowana

Utworzono: 20 październik 2019, 10:10 Autor :  
Przy okazji premiery Pixela 4 firma z Mountain View zaprezentowała także kilka innych nowości, w tym drugą generację swojego mniejszego inteligentnego głośnika. Nazywa się on Google Nest Mini (zamiast Home mini jak poprzednik). Co się zmieniło?

Przede wszystkim znacząco poprawiono bas, którego w poprzedniej generacji prawie nie było. Przywrócono także dotykowy przycisk służący do wyciszenia alarmu czy wstrzymania/wznowienia odtwarzania muzyki, który w poprzedniej generacji był wadliwy i został permanentnie wyłączony w jednej z aktualizacji.

Dodano też trzeci mikrofon, uchwyt do zawieszenia głośnika na ścianie czy specjalny układ do nauczania maszynowego, dzięki czemu głośnik będzie mógł więcej przetwarzać lokalnie i tym samym szybciej reagować na nasze komendy. Zamieniono też gniazdko ładowania na własne (takie samo jak w Google Home czy Home Hub).

Oficjalna sprzedaż rusza 22 października, przy czym oczywiście nie w Polsce. Cena Nest Mini została ustalona w Europie na poziomie 60 € (około 250 zł).

Źródło: Droid LifeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 401 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...