Amazon zaprezentował czytnik Kindle 11

Utworzono: 18 wrzesień 2022, 15:09 Autor :  
Po odświeżeniu czytnika Kindle Paperwhite w zeszłym roku, Amazon wziął się w końcu za bazowy model swojego urządzenia i w tym tygodniu pokazał jego jedenastą generację. Co się zmieniło?

Przede wszystkim w końcu podniesiono rozdzielczość ekranu (nie była zmieniana od 2009 roku) i dogoniła tę z Paperwhite III i IV. Mamy podświetlenie, choć nie tak dobre jak w Paperwhite i w końcu gniazdko USB-C zamiast leciwego microUSB.

Zwiększono też ilość pamięci do 16 GB (co ciekawe, to więcej niż bazowy model Paperwhite V) oraz pojemność baterii. Ulepszono również Wi-Fi do dwuzakresowego (2,4 GHz i 5 GHz zamiast tylko 2,4 GHz). Nowy czytnik będzie też w końcu wspierał ciemny motyw znany z droższych modeli.

Cenę ustalono na poziomie 510 zł (około 100 zł drożej od poprzednika). Można już składać zamówienia, wysyłka ruszy 12 października.

Źródło: SwiatCzytynikow.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 238 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...