Nowy FRITZ!OS 7.25 z 70 nowymi funkcjami

Utworzono: 04 marzec 2021, 11:03 Autor :  
Firma AVM, rozpoczyna wprowadzanie FRITZ!OS 7.25  – darmowej aktualizacji oferującej ponad 70 nowych funkcji i ulepszeń dla wszystkich urządzeń marki FRITZ!. Aktualizacja oferuje użytkownikom nowe korzyści od wideokonferencji podczas pracy w domu, poprzez strumieniową transmisję ulubionych seriali, naukę zdalną czy gry.

Nowa wersja oprogramowania jest już dostępna dla routera FRITZ!Box 7590. Aktualizacje dla innych modeli FRITZ! będą udostępniane sukcesywnie. Użytkownicy otrzymają nową wersję FRITZ!OS 7.25 automatycznie, o ile aktywowali stosowną funkcję lub po naciśnięciu przycisku „Rozpocznij aktualizację” w interfejsie użytkownika fritz.box.

Praca z domu – ustawianie priorytetów urządzeń

Użytkownicy mogą teraz w prosty sposób nadawać priorytet swoim laptopom i komputerom, z których korzystają podczas pracy zdalnej w domu. Funkcją tą można zarządzać również w przeglądzie sieci Mesh interfejsu routera FRITZ!Box i w odniesieniu do poszczególnych urządzeń sieciowych. Gdy przepustowość łącza internetowego jest w pełni wykorzystana, urządzenie traktowane jest preferencyjnie podczas korzystania z sieci. Jest to niezwykle przydatne w przypadku rozmów wideo i spotkań online.

Uproszczona kontrola rodzicielska

Rodzice mogą teraz łatwiej kontrolować czas online i dostępne treści internetowe. Z poziomu interfejsu FRITZ!Box można lepiej zarządzać biletami kontroli rodzicielskiej, umożliwiającymi spędzenie w siedzi dodatkowego czasu. Bilety można teraz oznaczyć jako „wykorzystane”, a także resetować.

Łatwiejsze zarządzanie rozmowami telefonicznym – wyższa jakość transmisji do sieci komórkowych

Wobec rosnącej liczby rozmów, aktualizacja wprowadza szereg usprawnień ułatwiających obsługę i konfigurację funkcji telefonicznych w routerach FRITZ!Box. Obejmuje to także całkowicie przeprojektowany ekran konfiguracji przekierowania i blokowania połączeń. Ponadto poprawiono jakość transmisji w przypadku połączeń do telefonów komórkowych znajdujących się w lokalizacjach o słabym zasięgu. Usprawnione zarządzanie książką telefoniczną powoduje, że użytkownicy mogą na przykład kopiować i przenosić wpisy między różnymi książkami telefonicznymi. Dzięki temu można łatwiej oddzielić swoje życie zawodowe od prywatnego.

Precyzyjne dostrajanie w celu dodatkowej poprawy jakości Wi-Fi

Wraz z coraz większą liczbą urządzeń w sieci domowej wymagania dotyczące Wi-Fi stale rosną. FRITZ!OS 7.25 zawiera szereg ulepszeń dla jeszcze lepszej obsługi Wi-Fi w topologii mesh. Automatyczny wybór kanałów Wi-Fi został we FRITZ!OS 7.25 jeszcze bardziej zoptymalizowany, zapewniając niezawodną transmisję strumieniową, zabawę lub naukę w domu na wielu urządzeniach mobilnych.

Prognoza pogody w aparacie FRITZ!Fon

FRITZ!Fon otrzymuje nowy ekran główny, który wyświetla aktualne informacje o pogodzie, a także prognozę na następne kilka godzin i dni. Użytkownicy mogą teraz wybierać spośród dziewięciu różnych ekranów startowych swojego telefonu FRITZ!Fon, w zależności od  preferencji.

Wyłączanie hotspota i automatycznej sekretarki

Dzięki inteligentnemu przełącznikowi FRITZ!DECT 440 można teraz łatwo włączać i wyłączać dostęp do sieci Wi-Fi dla gości oraz automatyczną sekretarkę w routerze FRITZ!Box. Oprócz aplikacji FRITZ!App WLAN, interfejsu użytkownika i aparatu FRITZ!Fon, korzystający z FRITZ!Box mają teraz dodatkowy sposób szybkiego włączenia hotspotu Wi-Fi dla gości. Jeśli po wyłączeniu sekretarki, zajdzie potrzeba jej ponownego włączenia, np. podczas przerwy obiadowej, wystarczy nacisnąć przycisk.

Pomiar wilgotności za pomocą urządzenia FRITZ!DECT 440

Inteligentny przełącznik FRITZ!DECT 440 może teraz mierzyć i wyświetlać nie tylko temperaturę, ale także wilgotność powietrza. Wartość tę można wyświetlić bezpośrednio na urządzeniu FRITZ!DECT 440, w aplikacji FRITZ!App Smart Home, na ekranie FRITZ!Fon lub w interfejsie użytkownika routera FRITZ!Box. W przypadku przekroczenia minimalnej lub maksymalnej wartości wilgotności powietrza, użytkownicy otrzymują stosowne ostrzeżenie. Funkcja ta zapewnia utrzymanie w pomieszczeniach idealnych warunków przez cały czas, co jest tym ważniejsze, że w domu spędza się go coraz więcej.

Kopia zapasowa danych z wewnętrznej pamięci

Wewnętrzna pamięć routera FRITZ!Box do przechowywania obrazów, dzwonków lub wiadomości głosowych posiada teraz funkcję tworzenia kopii zapasowej danych. Pozwala to na łatwe zarchiwizowanie i przesłanie danych na przykład do nowego urządzenia FRITZ!Box.

Wysyłanie wiadomości tekstowych i ich rejestr w modelach FRITZ!Box LTE

Routery FRITZ!Box LTE zyskują znacznie ulepszoną obsługę wiadomości tekstowych (SMS). Oprócz nowej funkcji wysyłania wiadomości SMS dostępny jest również nowy dziennik wiadomości tekstowych, który zawiera listę informacji odebranych i wysłanych. Usługa push dla wiadomości SMS może być teraz również stosowana do wysyłania komunikatów.

Dziennik faksu i zoptymalizowana konfiguracja

W zastosowaniach firmowych faks jest nadal istotnym sposobem przekazywania informacji. Na prośbę wielu użytkowników został opracowany nowy, zintegrowany dziennik faksów, który podsumowuje odebrane i wysłane dokumenty. Konfiguracja wewnętrznego faksu może być teraz przeprowadzona w centralnej lokalizacji do wysyłania i odbierania. Ponadto otwarcie nowo odebranych faksów powoduje automatyczne wyłączenie migającej diody na urządzeniu FRITZ!Box, sygnalizującej nadejście nowego dokumentu.

Stabilniejsze połączenie internetowe dla łączy obsługujących supervectoring i Long Reach VDSL

W przypadku modeli z modemem DSL, takich jak FRITZ!Box 7590, ulepszono współpracę z koncentratorami DSLAM, obsługującymi łącza z supervectoringiem (35b) i jednocześnie zwiększono kompatybilność z łączami w standardzie Long Reach VDSL.

Więcej informacji o nowościach można znaleźć pod adresem https://en.avm.de/products/fritzos/fritzos-725/Komentarze::DISQUS_COMMENTS 929 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...