MWC19: Nowe routery i wzmacniacze mesh marki FRITZ! od AVM

Utworzono: 27 luty 2019, 08:02 Autor :  
W czasie targów Mobile World Congress 2019 w Barcelonie Berlińska firma AVM pokazała nowe wzmacniacze sygnału FRITZ!Repeater, które zwiększają zasięg łączności bezprzewodowej, oraz nowe routery FRITZ!Box dla szybkich dostępów DSL, łączy kablowych, światłowodowych i LTE.

FRITZ!Repeater 3000 (już dostępny), dzięki trzem modułom radiowym (trzy zakresy pracy) jest szczególnie wydajny i oferuje maksymalny zasięg bezprzewodowy na dużych powierzchniach mieszkalnych. FRITZ!Repeater 2400 (dostępny wkrótce), wyposażony w cztery anteny dla każdego z zakresów, tj. 2,4 i 5 GHz,  jest w stanie zmaksymalizować dostępność sieci WiFi. FRITZ!Repeater 1200 posiada po dwie anteny dedykowane każdemu z dwóch obsługiwanych pasm częstotliwości. Podobnie jak FRITZ!Repeater 2400, urządzenie posiada gigabitowy port LAN. FRITZ!Repeater 600 o kompaktowej budowie i nienachalnym wzornictwie jest wyposażony w cztery anteny dla pasma 2,4 GHz i dyskretnie mieści się bezpośrednio w gniazdku elektrycznym, oferując jeszcze większe pokrycie siecią bezprzewodową.

Na tegorocznych targach MWC, firma AVM prezentuje również swoje najwydajniejsze modele routerw FRITZ!Box dla najpopularniejszych technologii szerokopasmowych, dostępnych w Europie. Nowy FRITZ!Box 7583 jest routerem typu "wszystko w jednym", przeznaczonym dla łączy DSL. Dzięki wsparciu dla VDSL, vectoringu 35b i supervectoringu  G.fast przy 106 MHz i 212 MHz oraz obsłudze bondingu, dostawcy usług mogą zaproponować nowe urządzenie FRITZ!Box swoim klientom, niezależnie od aktualnej fazy rozwoju ich infrastruktury DSL. FRITZ!Box 6591 Cable to model routera, który dzięki obsłudze DOCSIS 3.1 umożliwia gigabitowe transfery w sieciach kablowych i jest już wdrażany w pierwszych miastach, gdzie oferowane są tak wysokie prędkości połączenia. FRITZ!Box 6890 LTE, który zapewnia szybki dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci komórkowych i DSL, jest również gotowy do masowego wdrożenia. Router może być jednocześnie podłączony do DSL i przez LTE, oferując dodatkowe bezpieczeństwo użytkownikom o szczególnie wysokich wymaganiach, jeśli chodzi o stałą dostępność Internetu.Firma AVM jest również aktywna w technologii 5G - komunikacji mobilnej nowej generacji. AVM pracuje obecnie nad rozszerzeniem palety swoich produktów 5G o urządzenia zintegrowanego dostępu (IAD) i wzmacniacze sygnału z obsługą topologii mesh, dla potrzeb przyszłej współpracy oraz testów terenowych. Do szybkich łączy światłowodowych AVM proponuje dwa urządzenia końcowe dla pasywnej i aktywnej technologii światłowodowej: FRITZ!Box 5491 i FRITZ!Box 5490. Obecny sztandarowy model DSL, FRITZ!Box 7590, obsługujący supervectoring i osiągający na takim łączu prędkość do 300 MBit/s, dopełnia gamę produktów prezentowanych przez AVM w czasie targów.

 

 Komentarze::DISQUS_COMMENTS 657 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...