Microsoft i Qualcomm pomagają Google w portowaniu Chrome'a na Windowsa dla układów ARM

Utworzono: 25 listopad 2018, 18:11 Autor :  
Już od jakiegoś czasu dostępne są laptopy i tablety z pełnoprawnym Windows 10 i układami Snapdragon od Qualcomma. Zgodnie z przewidywaniami przynajmniej części ekspertów, emulacja oprogramowania pisanego pod procesory x86 odbija się widocznie na wydajności, przez co korzystając z takich urządzeń wydaje się, że używa się netbooka a nie laptopa za 2 tysiące złotych czy więcej.

Rozwiązaniem może być przepisanie aplikacji natywnie pod ARM64, co niedawno umożliwił Microsoft udostępniając w końcu odpowiednie SDK (ciężko zrozumieć dlaczego nie zrobili tego jeszcze zanim pojawiły się pierwsze urządzenia tego typu).

Teraz natomiast Microsoft na spółkę z Qualcommem pomagają Google w przepisywaniu silnika Blink stojącego za przeglądarką Google Chrome właśnie na tę architekturę (pod Windowsem). Zapewne liczą, że gdy Chrome zacznie działać płynnie na takich komputerach, to przybędzie chętnych do ich zakupu (obecnie chyba tylko Edge sensownie działa na tych maszynach).

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 635 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...