Meta ułatwia dostęp do webowych materiałów VR/AR na Questach

Utworzono: 04 grudzień 2022, 15:12 Autor :  
Integracja gogli VR z innymi urządzeniami nie stoi na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o wymianę danych -synchronizacji danych przeglądarek nie ma (bo nie ma popularnych przeglądarek dla VR), podobnie z kontaktami, plikami, itp.

Meta próbuje to własnymi siłami uzupełniać - już dość dawno temu pojawił się dostęp do obrazków czy danych fitness z gogli w aplikacji dla telefonów. Teraz twórcy Questa postanowili dać twórcom webowych aplikacji VR/AR możliwość otwierania ich na goglach z poziomu komputera czy telefonu w postaci Quest Web Launch.

Jak to działa? Programista dodaje na stronie przycisk “Open in VR”, który kieruje nas do strony Mety, gdzie po zalogowaniu otrzymamy możliwość wysłania strony na gogle powiązane z naszym kontem. Dzięki temu nie musimy się bawić w przepisywanie.

Możemy też sami spróbować, ponieważ ostatecznie to kwestia przygotowania odpowiedniego linku URL w formacie https://www.oculus.com/open_url/?url=https://adres_strony

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 340 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...