Meta chce pobierać nawet 50% prowizji za rzeczy sprzedawane w swoim "metaverse"

Utworzono: 17 kwiecień 2022, 12:04 Autor :  
W momencie, kiedy pobieranie 30% prowizji w sklepach z aplikacjami czy grami wywołuje coraz większe kontrowersje, Meta ogłasza plany pobierania aż 47,5% prowizji za sprzedaż cyfrowych rzeczy w swoim wirtualnym świecie.

Przy czym Meta nie podaje na swoich stronach wprost tak wysokiej prowizji. Składa się ona z dwóch części - standardowych 30% prowizji “platformy” oraz dodatkowo 17,5% za sprzedaż w Horizon Worlds. Gdyby więc ktoś stworzył swój własny wirtualny świat niezależny od Horizon, tę drugą część mógłby sobie darować.

Mam wrażenie, że Meta zdając sobie sprawę z zabiegów prawnych mających na celu ograniczenie wysokości prowizji ściąganych z twórców postanowiła (podobnie jak Apple), zgarnąć z tego tytułu tyle pieniędzy, ile się da zanim ten kanał zarobku zostanie ograniczony prawnie.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 124 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...