IFA17: Hełm VR oraz gogle AR od Lenovo nie tylko dla fanów Star Wars

Utworzono: 01 wrzesień 2017, 00:09 Autor :  
Na wieczornej konferencji prasowej, firma Lenovo pokazała w Berlinie swoje nowe produkty. Pierwszym z nich jest hełm Mixed Reality Lenovo Explorer, drugim zaś gogle Mirage AR.

Lenovo Mirage AR

Star Wars: Jedi Challenges to nowy produkt rozszerzonej rzeczywistości stworzony na motywach Gwiezdnych Wojen, który zapewni fanom tej serii nieosiągalne dotychczas wrażenia.

Zestaw Jedi Challenges obejmuje działające ze smartfonem gogle Lenovo Mirage AR, kontroler miecza świetlnego (Lightsaber Controller), lokalizator (Tracking Beacon) oraz wiele godzin gry w świecie Gwiezdnych Wojen. Star Wars: Jedi Challenges działa ze smartfonami z systemem Android oraz iPhone’ami. Aby rozpocząć grę należy pobrać aplikację Star Wars: Jedi Challenges na kompatybilny smartfon, a następnie umieścić go w goglach Lenovo Mirage AR.

Eleganckie, lekkie i wygodne w noszeniu Gogle Lenovo Mirage AR pozwalają zanurzyć się w świecie gry na wiele godzin. Goglom towarzyszy lokalizator (Tracking Beacon) umieszczany na podłodze. Stanowi on stabilny punkt odniesienia dla czujników w goglach monitorujących położenie użytkownika w czasie gry.

Gogle współpracują z kontrolerem miecza świetlnego Lightsaber Controller, który posiada wartość kolekcjonerską. Jest on wzorowany na broni Anakina Skywalkera, Luke’a Skywalkiera i Reya. Miecz świetlny to kluczowy element zestawu działający jako kontroler i wskaźnik. Za jego pomocą gracze mogą poruszać się po interfejsie użytkownika, a wszystkie elementy sterujące, działania i polecenia aktywuje się prostą konfiguracją dwóch przycisków.

Lenovo Explorer MR

Wraz z firmą Microsoft, Lenovo buduje nowy rodzaj świata VR dostępnego dzięki goglom Lenovo Explorer Mixed Reality i ponad 100 grom z funkcjami VR.

Lenovo Explorer działa jako naturalne i przystępne cenowo rozszerzenie komputera PC. Za pośrednictwem tych gogli można korzystać z pakietu Microsoft Office, przeglądać strony internetowe, oglądać seriale w wirtualnym środowisku w domu lub biurze, grać w gry VR, poznawać nowe miejsca podczas holograficznych wycieczek oraz oglądać trójwymiarowe wideo 360 w rozdzielczości 4K.

Konfiguracja zajmuje zaledwie kilka minut po podłączeniu gogli przewodem do komputera. Podobnie jak w przypadku hełmu opisywanego wczoraj przez nas produktu Asusa, przyłbicę można łatwo otworzyć bez zdejmowania hełmu a jego waga także ma wynosić poniżej 400g. Urządzenie posiada również zamontowane dwie kamery monitorujące otoczenie i ustalające położenie użytkownika. W zestawie znajdziemy także dwa kontrolery. Całośc podłączamy do komputera za pośrednictwem HDMI oraz USB. Przewidywany koszt to ok 450 USD. Sprzęt ma trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 476 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...