Apple Pay nadchodzi do Polski

Utworzono: 19 październik 2017, 09:10 Autor :  
Wczoraj wieczorem przez internet przetoczyła się burza odnośnie płatności Apple Pay. Według informacji opublikowanych przez serwis 9To5Mac już w najbliższy wtorek usługa Apple Pay może trafić do Szwecji, Finlandii, Danii i... Polski

Apple Pay to usługa polegająca na możliwości płacenia za usługi telefonem. Usługa jest zbliżona w działaniu do uruchomionej niedawno usługi Android Pay dla posiadaczy smartfonów z systemem Android. Niestety Apple traktuje Polskę trochę po macoszemu, dlatego wczorajsza informacja wywołała burzę w polskiej części sieci. Jest to o tyle dobra wiadomość, że bylibyśmy pierwszym krajem w Europie środkowo-wschodniej, który dostałby Apple Pay nawet przed Niemcami. Dość późne zainteresowanie wdrożeniem tej usługi trochę dziwi, biorąc pod uwagę, że Polska jest krajem, gdzie jest najwięcej terminali zbliżeniowych i jednym z pierwszych które w ogóle tę technologię wprowadziły.

Emocje zostały jeszcze bardziej podsycone, kiedy serwis MacRumors udostępnił zdjęcie z testów Apple Pay, jakie przeprowadza w Polsce bank PKO BP.

W chwili obecnej oba serwisy informujące, że Polska w najbliższym czasie ma dostać usługę ApplePay potwierdzają, że ma to być w tym roku jeszcze. 9To5Mac idzie jeszcze dalej sugerując, że nastąpi do w przyszły wtorek 24 października. To, że wprowadzenie ApplePay jest bliżej niż dalej, może świadczyć też to, że Apple umieścił w zeszłym tygodniu w polskiej wersji swojego serwisu internetowego,  przetłumaczone na j. polski wszystkie podstrony wsparcia technicznego dotyczącego usługi ApplePay. Wcześniej one nie istniały.

Czy ApplePay ruszy w przyszłym tygodniu czas pokaże, jednakże na pewno Polska jest na liście do rychłego wdrożenia tej usługi i raczej powinno się to stać jeszcze w tym roku.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 603 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...