Android Auto w końcu doczekało się obsługi dual SIM

Utworzono: 05 grudzień 2021, 11:12 Autor :  
Sam Android obsługę wielu kart SIM zyskał już kilka lat temu (przedtem producenci implementowali ją po swojemu, co stanowiło problem dla twórców aplikacji). Mimo to, Android Auto do tej wielu kart SIM nie wspierał.

Objawiało się to tym, że kiedy inicjowaliśmy połączenie telefoniczne czy chcieliśmy wysłać SMSa, to wykorzystywana była domyślna karta SIM do tego celu. Nie dało się wybrać innej. Po aktualizacji to się zmieni i Android Auto zapyta się, której karty SIM użyć.

Niestety, standardowo dla Google nowa opcja udostępniana jest po stronie serwera, więc sama instalacja najnowszego pliku APK z Android Auto może nic nie dać. Jest to jednak raczej tylko kwestia tygodni, zanim wszyscy użytkownicy otrzymają dostęp do pełnoprawnej obsługi dual SIM.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 570 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...