Amazon Go czyli sklep przyszłości - właśnie ruszył

Utworzono: 07 grudzień 2016, 19:12 Autor :  
Znany wszystkim dobrze gigant sprzedaży przez internet, właśnie otwiera nowy rozdział. W Stanach zjednoczonych właśnie powstał market przyszłości. Amazon Go, to projekt nad który firma pracowała od kilku lat, jeżeli pomysł się sprawdzi, wkrótce będziemy mogli zapomnieć o kolejkach do kas, czy tłoku w sklepie.

Amazon Go, to sklep przyszłości, gdzie nie ma znanym nam wszystkim kas przy wyjściu. Aby zrobić zakupy, wystarczy wejść do sklepu, wziąć towar z półki i z niego wyjść, bez zatrzymywania się. Sam sklep naszpikowany jest czujnikami, aby zrobić zakupy w takim sklepie otrzebujemy tylko smartfona z zainstalowaną aplikacją Amazon Go. Na wejściu do sklepu "odbijamy" się telefonem na bramce i to wszystko. Każde wzięcie przez nas towaru z półki jest rejestrowane przez aplikację. Co więcej, jeżeli się rozmyślimy i odłożymy towar z powrotem na półkę, system też to zarejestruje i usunie go z listy naszych zakupów. Po wybraniu produktów które nas interesują, po prostu wychodzimy ze sklepu a system automatycznie wystawi nam rachunek na podstawie tego co wynieśliśmy i obciąży naszą kartę.

Czy to oznacza, że w przyszłości zniknie zawód sprzedawcy, pewnie nie od razu. Sklep taki już funkcjonuje w Seattle, ale ponieważ jest w fazie beta, na razie zakupy w nim mogą robić wyłącznie pracownicy Amazona. Wszystkim klientom ma być udostępniony na początku przyszłego roku. Czy sklepy te się sprawdzą i zyskają aprobatę klientów, będziemy obserwować, ale na pewno nie ma co liczyć, że prędko to rozwiązanie przywędruje do nas.

Poniżej możecie zobaczyć wideo, jak działa ten sklep.

 

 Komentarze::DISQUS_COMMENTS 628 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...