Wear OS 3.x jednak będzie obsługiwał iPhone'y?

Utworzono: 02 lipiec 2022, 13:07 Autor :  
Kiedy premierę miał Galaxy Watch 4, nieliczna garstka fanów posiadaczy iPhone’ów i jednocześnie zegarków Samsunga lub z Wear OS nie była zadowolona - najnowszy model nie obsługiwał bowiem systemu Apple.

Nie było jednak jasne do końca, dlaczego - zarówno Google jak i Samsung wspierały przedtem parowanie zegarków z systemem Apple. Teraz wygląda na to, że to Samsung postanowił z tego rynku zrezygnować.

Okazuje się bowiem, że pierwszy zegarek z Wear OS 3.x nie od Samsunga, czyli Summit 3 od Montblanc ma wspierać także telefony Apple. Nie wiadomo na razie jak to będzie wyglądać (czy Google udostępni nową aplikację do zarządzania zegarkami, których producent nie robi własnej czy też Montblanc będzie wypuszczał swoją) i jakie będą możliwości zegarka w taki wypadku.

Szczegóły poznamy zapewne dopiero po premierze zegarka.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 139 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...