Qualcomm w końcu wypuści nowy układ dla zegarków

Utworzono: 12 maj 2018, 16:05 Autor :  
W marcu tego roku wspominaliśmy o przyczynie zastoju zegarków z Wear OS (dawniej Android Wear) na pokładzie - Qualcomm, który nie wypuszcza nowych układów tworzonych z myślą o urządzeniach ubieralnych. Wygląda na to, że firma w końcu wzięła się do pracy.

Jak donosi portal The Verge, kilka dni temu przedstawiciele Qualcomma zapowiedzieli zaprezentowanie nowego układu wraz z wykorzystującym go flagowym urządzeniem (być może Pixel Watch?) już tej jesieni.

Nowy układ ma być od początku projektowany z myślą o zegarkach (zamiast być zmodyfikowaną wersją układu dla smartfonów i tabletów jak do tej pory), dzięki czemu nowe urządzenie będą mogły być mniejsze i dłużej działać na baterii.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 385 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...