Pierwsze plotki o Snapdragonie Wear 5100

Utworzono: 05 wrzesień 2021, 12:09 Autor :  
Snapdragon Wear 4100 dopiero zaczyna na szerszą skalę pojawiać się w nowych zegarkach, Samsung wchodzi na rynek urządzeń z Wear OS ze swoimi układami, tymczasem Qualcomm przygotowuje następcę 4100 dla zegarków. Wygląda jednak na to, że firma nadal nie czuje potrzeby się starać o ten rynek.

Skąd taka opinia? Mimo iż układ Exynos W920 od Samsunga posiada rdzenie Cortex-A55 i wykonywany jest w procesie 5 nm (jest więc bardziej efektywny niż układy Qualcomma), to według plotek Qualcomm ma zamiar zostać przy rdzeniach Cortex-A53 i tym samym procesie 12 nm znanym już z modelu 4100.

Innymi słowy nie ma raczej powodu, by specjalnie czekać na pojawienie się zegarków ze Snapdragonem Wear 5100, ponieważ nie wprowadzą raczej istotnych zmian (czyli w czasie pracy na baterii czy wydajności).

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 106 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...