Nowy system odblokowywania telefonu zegarkiem nie zastąpi Smart Unlock

Utworzono: 22 styczeń 2023, 11:01 Autor :  
Jakiś czas temu, na bazie fragmentów tekstu pojawiających się w różnych pakietach Google, pojawiły się wiadomości o planach zastąpienia funkcji automatycznego odblokowywania telefonu, kiedy zegarek jest w jego zasięgu Bluetooth o nazwie Smart Unlock przez nowy, bardziej zaawansowany system.

Miał on być nieco bardziej uciążliwy (odblokowanie trzeba by potwierdzać ręcznie na zegarku). Część osób obawiała się więc utraty dotychczasowego, dla nich wygodniejszego, rozwiązania. Teraz wygląda jednak na to, że tacy ludzie nie muszą się obawiać.

Według najnowszych informacji, oba rozwiązania będą funkcjonować równolegle - po premierze Google zaproponuje “aktualizację” do nowego systemu, ale nawet po niej nadal będzie można ponownie dodać zegarek do listy urządzeń Smart Unlock i korzystać z dotychczasowego systemu.

Nadal jednak nie wiadomo, kiedy nowe rozwiązanie ma się w końcu pojawić i czy będzie dostępne dla wszystkich zegarków z Wear OS 3.x czy też tylko Pixel Watcha.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 283 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...