Google Pay na zegarkach będzie częściej pytał o PIN?

Utworzono: 21 kwiecień 2024, 12:04 Autor :  
Google Wallet dla systemu Wear OS może wkrótce wymagać wprowadzenia kodu PIN przed dokonaniem każdej transakcji zbliżeniowej. Użytkownicy Wear OS wcześniej nie byli proszeni o wprowadzenie PIN-u przed płatnością o ile odblokowali zegarek po założeniu go na rękę.

Zmiana ta pojawia się po wprowadzeniu częstszej autoryzacji na telefonach z Androidem. Bezpieczeństwo jest zapewne przyczyną wprowadzenia tej zmiany, ale wydaje się ona dość irytująca. Zaletą zegarka jest to, że zawsze jest przy tobie, a Wear OS już teraz jest dość czuły w wykrywaniu zdejmowania zegarka z ręki (co wymusza ponownie podanie PINu).

Na razie tylko kilku użytkowników zgłaszało taką zmianę, więc jest jeszcze nadzieja, że to tylko testy i ostatecznie taka zmiana nie zostanie wprowadzona u wszystkich użytkowników.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 516 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...