Ostateczny koniec smartwatchy z Wear OS od Fossil

Utworzono: 12 maj 2024, 09:05 Autor :  
Fossil, kiedyś znaczący gracz na rynku Wear OS, ostatecznie zakończył swoją przygodę ze smartwatchami. Firma wyprzedała cały swój zapas zegarków Wear OS w sklepie internetowym i nie planuje powrotu do tego segmentu rynku.

W styczniu tego roku Fossil ujawnił, że decyzja o wycofaniu się z biznesu smartwatchy jest “strategiczna”. Zamiast tego, firma skupi się na “wzmocnieniu naszych kluczowych kompetencji i głównych segmentów naszego biznesu, które nadal oferują nam silne możliwości wzrostu”.

Dla tych, którzy zdążyli kupić smartwatche Wear OS od Fossil w okazyjnej cenie, jest dobra wiadomość. Firma obiecała aktualizować istniejące urządzenia “przez najbliższe kilka lat”.

Jednak nie jest jasne, czy Fossil zaktualizuje swoje istniejące zegarki do najnowszej wersji Wear OS 4. Gdyby firma zamierzała przeprowadzić taką aktualizację, prawdopodobnie nie opuściłaby rynku smartwatchy.

OnePlus i Mobvoi to jedyne inne znaczące marki na rynku smartwatchy z Wear OS, poza oczywiście Samsungiem i Google. Mobvoi, kiedyś kluczowy gracz, również nie zdołał wykorzystać premiery Wear OS 3/4 do rozwinięcia swojego portfolio produktów.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 226 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...