Apple udostępnia watchOS 9.0

Utworzono: 18 wrzesień 2022, 15:09 Autor :  
W tym tygodniu do posiadaczy zegarka Apple trafiła finalna wersja watchOS w wersji 9.0. Jakie zmiany wprowadza? Między innymi specjalny tryb oszczędzania energii, o którym plotkowano na początku tego roku.

Jak on działa? Wyłącza tryb always-on-display (AOD), monitorowanie tętna oraz nasycenia krwi tlenem w tle, a także automatyczne wykrywanie treningów. Ograniczona zostaje też łączność z Wi-Fi czy siecią LTE (powiadomienia będą sprawdzane z ich pomocą tylko raz na godzinę).

Ręczne uruchomienie treningu wyłączy ten tryb, ale w w ustawieniach ćwiczenia można włączyć teraz oszczędzenie energii, które ogranicza dokładność danych GPS oraz tętna.

Ponadto watchOS 9.0 wprowadza też monitoring snu z podziałem na jego fazy, dodano także nową aplikację z informacjami o lekach jakie regularnie zażywamy. Odświeżono również aplikację z treningami oraz część tarcz zegara (dodając przykładowo możliwość ustawiania własnego koloru tła).

watchOS 9.0 jest dostępny dla zegarków Apple Watch czwartej generacji i nowszych.

Źródło: 9To5MacKomentarze::DISQUS_COMMENTS 216 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...