Aktualizacja Wear OS do wersji "H"

Utworzono: 18 listopad 2018, 12:11 Autor :  
Kilka dni temu Google ogłosiło wypuszczenie nowej wersji systemu Wear OS (poprzez system OTA, nie jako aktualizację aplikacji w Play Store), przy okazji wprowadzając nowy system wersjonowania. Aktualizacja nosi nazwę "H" i przynosi w sumie pięć większych zmian.

Przede wszystkim bazuje już na Androidzie 9. Do tego wprowadza nowy tryb oszczędzania baterii, który aktywuje się automatycznie gdy poziom naładowania spadnie poniżej 10%. Wtedy Na ekranie zegarka wyświetlać się będzie tylko czas.

Poprawiono także wykrywanie tego, że zegarek nie jest na naszej ręce i tylko gdzieś leży - po 30 minutach w takim stanie urządzenie przejdzie w tryb głębokiego uśpienia.

Ponadto wszystkie aplikacje mają teraz wznawiać się w miejscu, w którym ostatnio w nich byliśmy, a nie jak dotychczas prawie zawsze uruchamiać się zawsze na ekranie głównym.

Ułatwiono również wyłączanie zegarka - wystarczy teraz przytrzymać przycisk zasilania tak długo, aż na ekranie pojawi się ekran z opcjami wyłączenia lub restartu.

Ponieważ to pełna aktualizacja systemu, jej udostępnianie może zając kilka miesięcy i może się okazać, że nie wszystkie zegarki z poprzednią wersją (bazującą na Oreo) ją otrzymają.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 874 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...