IFA17: Polski akcent w Berlinie w ochronie urządzeń przed uszkodzeniem

Utworzono: 06 wrzesień 2017, 17:09 Autor :  
Odwiedzając cyklicznie różne targi branżowe z których relację wam przygotowujemy, przyznam się, że bardzo lubię odwiedzać stoiska polskich firm, aby zobaczyć jak rodakom idzie pokazywanie się w wielkim świecie i konkurowanie z innymi producentami. Po raz kolejny na targach IFA trafiłem na stoisko polskiej firmy 3mk. Jako, że używamy naszego sprzętu już nie tylko w domu, bo smartfony, smartwatche, fitness bandy czy laptopy, są to urządzenia, które nosimy ze sobą. Im bardziej uważamy tym większa szansa, ze obtłuczemy czy uszkodzimy nasz sprzęt. Tutaj z pomocą przychodzą nam właśnie produkty 3mk.

3mk to pochodzący z Wielkopolski, producent folii ochronnych i szyb na nasze urządzenia. Różnych folii ochronnych czy szkieł przez lata miałem na swoich urządzeniach wiele, wielu różnych producentów i stwierdziłem po czasie, że nie dość, że produkty 3mk są tak samo dobre a nawet często lepsze, niż produkty konkurencji z zagranicy, to przede wszystkim są znacznie tańsze a przede wszystkim "nasze".

Firma 3mk działa od 2006 roku i jak sami o sobie piszą, "dążą do bycia niewidocznym" co przekłada się na to, że ich produkty są klarowne, transparentne, nieingerujące w design urządzenia ani wyświetlany na ekranie obraz. "Chronimy niemal niezauważalnie. I to jest nasz cel - pozostać niewidocznym" - jak mówią o swojej pracy.

Producent dba o to, żeby w swojej ofercie posiadać folię do każdego dowolnego sprzętu, który może posiadać klient, a w przeciwieństwie często do "tanich" producentów, swoje produkty tworzą na bazie prawdziwych urządzeń, a nie makiet.

Producent w swojej ofercie posiada szkła hartowane oraz hybrydowe, folie ochronne oraz InvisibleCase 3D (niewidoczne futerały). W przypadku niewidocznego futerału przyznam się, ze sam się nabrałem, myśląc w pierwszej chwili, że jest to urządzenie oklejone folią a nie założony futerał. Co ciekawe w przypadku np. szkieł czy folii 3mk każdy jest ją w stanie sam bezproblemowo założyć, a z doświadczenia wiem, że normalnie nie jest to proste. Otóż producent opracował technologię Fit-In™, która powoduje, że założenie szkła czy folii staje się proste i do zrobienia przez każdego. Fit-In to naklejki pozycjonujące, przygotowane do każdego urządzenia indywidualnie, pozwalające precyzyjnie umieścić produkt na wyświetlaczu. Oprócz tego w każdym zestawie znajdują się sucha, niepyląca oraz nawilżona ściereczka a także listki Dust-Fix™, umożliwiające usunięcie niechcianych paprochów spod produktu. Specjalistyczna karta Anti-Bubble Card dodatkowo pomoże w jeszcze szybszym wypchnięciu pęcherzyków powietrza poza krawędzie montowanego produktu.

Jeżeli zaś posiadacie laptopa, tablet czy dowolne urządzenie, do którego nie znajdziecie ochrony wśród oferty producenta, możecie śmiało do nich napisać, bo ekipa jest na prawdę nie dość, że sympatyczna, to jeszcze bardzo pomocna i profesjonalna w podejściu do swojej pracy i na pewno pomogą.

W ofercie 3mk znajdziecie m.in.:

Szkło hartowane - 3mk® HardGlass oraz 3mk® HardGlass 2 to produkty o najwyższej jakości dostępnej na rynku. Są przeznaczone do ochrony telefonów komórkowych najbardziej ekstremalnych użytkowników. Dzięki długotrwałemu hartowaniu nie straszna jest im stal narzędziowa (klucze, monety czy nawet noże) - wykazują realną twardość na poziomie 9H w skali twardości Wolfa-Wilburna. Ponadto w czasie ich produkcji zastosowano zaokrąglone krawędzie wykonane w technologii 2,5D. Udoskonalony proces produkcji (hartowanie w jeszcze wyższej temperaturze) 3mk® HardGlassa 2 sprawia, że szkło dodatkowo wzmacnia ochronę przed uderzeniami. 3mk® HardGlass 2 otrzymał od redakcji Komputer Świat emblemat Jakości oraz zajął pierwsze miejsce w rankingu tegoż czasopisma dotyczącego szkieł ochronnych.

Szkło hybrydowe - Alternatywę dla szkieł hartowanych stanowi szkło hybrydowe 3mk® FlexibleGlass. Jest to na ten moment najlepsze i najnowsze rozwiązanie technologiczne dla współczesnych smartfonów. 3mk® FlexibleGlass to połączenie szkieł hartowanych i folii ochronnych, które łączy w sobie zalety pierwszych i drugich jednocześnie eliminując wady. Ze względu na swoją niską grubość (0,22 mm) jest praktycznie niewidoczne na ekranie. Produkt jest nie tylko ultra-cieńki, ale także elastyczny i w pełni bezpieczny dla użytkownika. Wszak to nietłukące szkło i można je śmiało wyginać bez obawy o skaleczenie się. Jego twardość wynosi aż 7H; o wiele więcej niż folie ochronne zabezpieczające smartfony. Tak wysoką odporność osiągnęliśmy dzięki wzbogaceniu struktury o dodatkowe powłoki ceramiczne.  Ponadto 3mk® FlexibleGlass to wzmocnienie zabezpieczonego wyświetlacza przed uderzeniami aż o 250%.

Futerały InvisibleCase 3D - Dla tych, dla których ochrona wyświetlacza to za mało, opracowaliśmy rozwiązanie pozwalające chronić całą bryłę telefonu bez zmiany jego kształtu. Niewidoczny futerał InvisibleCase 3D chroni cały telefon - zabezpiecza nie tylko wyświetlacz, ale też obudowę ze wszystkich stron. Wszystko to dzięki pamięci materiału i udoskonalonej elastyczności komponentu, które zapewniają dokładne przyleganie. Niewielkie uszkodzenia i rysy na tylnym panelu smartfona? Nie są już problemem. InvisibleCase 3D regeneruje swoją powierzchnię  poprzez zastosowanie powłoki Self-Heal™.

Technologia Air-Dots™ zastosowana przy produkcji InvisibleCase 3D jest pierwszą technologią, która daje maksymalną przepuszczalność powietrza w foliach ochronnych. Dzięki temu minimalizuje ryzyko przegrzania się urządzenia. InvisibleCase 3D jest dostępny w dwóch wersjach: Matte-Coat (matowej) - redukującej odciski palców i podkreślającej oryginalny design telefonu oraz High-Grip (błyszczącej), która poprawia chwyt telefonu.

 Komentarze::DISQUS_COMMENTS 287 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...