Xbox One zyska wsparcie dla Alexy i Google Assistant?

Utworzono: 10 czerwiec 2018, 19:06 Autor :  
Po sukcesie Kinecta na konsoli Xbox 360, Microsoft poszedł na całość przy projektowaniu jej następcy, tworząc kolejną generację Kinecta jako integralną część konsoli. Doprowadziło to jednak do kiepskich wyników sprzedaży, gdyż Kinect zwiększał cenę zestawu (początkowo nie dało się kupić konsoli bez niego), a gier go wykorzystujących było mało.

Z czasem Microsoft zmniejszył zależność konsoli od Kinecta między innymi przeprojektowując nawigację na bardziej przyjazną padom, a w odświeżonych wersjach Xbox One nawet usuwając gniazdo do Kinecta. Ostatecznie w zeszłym roku produkcję tego akcesorium zakończono. W związku z tym, w kolejnych aktualizacjach systemu dla konsoli kwestię obsługi głosowej pomijano.

Teraz wygląda na to, że Microsoft odpuści Cortanę na Xboksie całkowicie i zamiast tego pozwoli na sterowanie konsolą za pomocą Alexy czy asystenta Google. Sugerują to screeny z wewnętrznych kompilacji systemu konsoli, na których możemy zobaczyć panel ustawień z opcją połączenia konsoli z wymienionymi wcześniej asystentami. Niestety, nie wiadomo kiedy można się spodziewać oficjalnej zapowiedzi, o dostępność dla użytkowników nie wspominając.

Źródło: Windows CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 550 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...