Philips udostępnia aplikację Hue Sync dla PC i Mac

Utworzono: 03 czerwiec 2018, 12:06 Autor :  
Na tegorocznych targach CES firma Philips zapowiedziała nie tylko nową wersję swojej aplikacji dla iOS i Androida, ale również zupełnie nowy program Hue Sync dla komputerów PC i Mac. Jego zadaniem jest synchronizacja koloru naszych świateł z zawartością ekranu (coś w stylu Ambilight z telewizorów tej samej firmy).

Kilka dni temu, chwilę po udostępnieniu wersji 3.0 aplikacji mobilnych, na stronach Philipsa pojawił się również Hue Sync. Wymaga on komputera z systemem Windows 10 lub macOS 10.12/10.13 i oczywiście kolorowych świateł Hue. Ponadto w aplikacji Hue musimy stworzyć "obszar rozrywki", w którym będą światła mające dostosowywać się do obrazu na ekranie.

Sama aplikacja Hue Sync ma niewiele opcji - wybieramy obszar ze światłami, rodzaj zawartości, do której lampki mają się dopasowywać (sceny, gry, audio lub filmy) i intensywność efektów (cztery poziomy). Można też ustawić limit obciążenia procesora (im niższy, tym większe ryzyko widocznego opóźnienia w zmianie barw). Program może wyciągać średni kolor całego ekranu lub (jeśli mamy kilka lampek) ustawiać uśrednioną barwę obszaru najbliżej danego źródła światła.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 399 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...