Sony pokazuje interfejs graficzny PS5

Utworzono: 17 październik 2020, 15:10 Autor :  
Jak już zapewne wiecie, Sony tym razem nie spieszy się z ujawnianiem informacji na temat PlayStation 5 i najczęściej ze wszystkim czeka na ruch Microsoftu. Nie inaczej było z interfejsem użytkownika na nowej konsoli - firma pokazała go dopiero w tym tygodniu, długo po Microsofcie.

Główne menu będzie dość podobne do tego, które już znamy, ale będzie także dostępne w trakcie gry bez jej wstrzymywania. Ponadto deweloperzy będą mogli w nim wyświetlać kafelki z różnymi informacjami odnośnie gry, np. ile szacunkowo czasu zajmie nam aktualna misja.

Sony chwali się, że interfejs będzie renderowany w pełnym 4K (przytyk w stronę Microsoftu, który na Xboxie One X menu renderował jedynie w 1080p), ponadto screeny i filmy z gier także będą mogły być rejestrowane w 4K. Do tego twórcy gier będą mogli oznaczyć obrazki ostrzeżeniem o spoilerach przy wysyłaniu ich do innych użytkowników PSN.

Subskrybenci PlayStation Plus będą też mogli z poziomu tego menu uzyskiwać dostęp do filmików tutorialowych mających pomóc w przejściu misji (będzie można je odtwarzać w trybie Picture-in-Picture).

Pełną prezentację możecie obejrzeć tutaj.

Źródło: PolygonKomentarze::DISQUS_COMMENTS 405 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...