Raspberry Pi 3 doczekało się odświeżonej wersji

Utworzono: 18 marzec 2018, 20:03 Autor :  
Mniej więcej dwa lata po premierze trzeciej generacji Raspberry Pi, urządzenie to doczekało się kilka dni temu lekkiego odświeżenia. Podstawy pozostały takie same, ale twórcy wymienili procesor na nieco szybszy oraz nieco rozbudowali układy sieciowe.

W tym pierwszym wypadku mowa o podwyższeniu taktowania z 1,2 GHz na 1,4 GHz. W drugim natomiast o dodanie wsparcia dla standardu AC oraz pasma 5 GHz. Do tego dochodzi też wsparcie dla gigabitowego ethernetu oraz oficjalna kompatybilność z technologią Power over Ethernet (PoE).

Nowa wersja Raspberry powinna już pojawiać się u dystrybutorów (oznaczona jako Raspberry Pi 3 Model B+) w takiej samej cenie, co poprzedni model.

Źródło: Engadget

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 326 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...