Quest 3 oficjalnie zaprezentowany

Utworzono: 01 październik 2023, 16:10 Autor :  
Meta w końcu oficjalnie zaprezentowała kolejną generację swoich podstawowych gogli VR, czyli Questa 3. W końcu poznaliśmy oficjalną specyfikację, datę rozpoczęcia sprzedaży oraz cenę.

Quest 3 w sercu Snapdragona XR2 Gen 2 oraz 6 GB RAMu (ten pierwszy ma według zapowiedzi zapewniać wystarczająco dużo mocy, by przynajmniej część gier uruchamiać z takimi samymi ustawieniami jakości jak na komputerach). Wyświetlacze oferują rozdzielczość 2064x2208 na oko. Regulacja odstępu między oczami w końcu wraca do płynnego regulowania jak w pierwszym Queście zamiast sztywnych trzech ustawień z Questa 2 (IPD od 58 mm do 71 mm).

Co ciekawe, Quest 3 oferuje dwa razy wyższą rozdzielczość kolorowego obrazu z kamerek na goglach niż Quest Pro (i dziesięć razy większą niż Quest 2). Pole widzenia poszerzono do 110 stopni w poziomie.

Kontrolery wracają do bardziej klasycznego podejścia (choć już bez pierścieni z diodami podczerwieni, co budzi pewne obawy o dokładność) zamiast kamerek w samych kontrolerach znanych z Questa Pro.

Ceny Questa 3 zaczynają się w oficjalnym sklepie od 550 € (około 2500 zł) za wersję ze 128 GB wbudowanej pamięci, czyli niecały tysiąc złotych więcej niż Quest 2 (który zaczynał w przeliczeniu od około 1600 zł w oficjalnym sklepie).

Wysyłka rusza 10 października. Do bazowego modelu ze 128 GB wbudowanej pamięci dostajemy za darmo grę Asgard’s Wrath 2 (jej premiera ma mieć miejsce zimą tego roku), a do modelu z 512 GB wbudowanej pamięci dodatkowo 6 miesięcy subskrypcji Meta Quest+.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 595 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...